20 квітня на Дніпропетровщині вперше в Україні відзначатимуть День екстреної медичної допомоги

20 Квітня 2018 09:00

20 квітня на Дніпропетровщині святкуватимуть День екстреної медичної допомоги. Відзначатимуть його в Україні вперше 

В Україні не відзначається День екстреної допомоги. Ми вирішили влаштувати його самостійно. Мотивація проста – щоб люди розуміли важливість цієї служби. У Дніпрі з’являться соціальні білборди та сітілайти з написом «Врятуй життя – пропусти швидку». Життя постраждалого, звичайно, залежить від медиків. Але є ще немедична складова, яка залежить від кожного з нас, – наголосила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк. – Крім того, для дітей області організовуємо екскурсії на станції «швидкої». 

Фахівці «екстренки» постійно підвищують свою кваліфікацію.

Лікарі та фельдшери вдосконалюють знання в навчально-тренувальному центрі.

«Лікарі та фельдшери не допускаються до атестації без проходження таких курсів. Вони йдуть звідси з ментальністю людей, які можуть рятувати життя, – розказав директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко. – Оснастили центр за останнім словом техніки. Зокрема,  невідкладний стан моделюють спеціальні манекени. Наприклад, фіксують частоту та глибину непрямого масажу серця, який робить лікар». 

Курс  – протягом тижня.

Акцент передусім – на практиці.

«Курси називаємо «New school». Ми відійшли від лекційного матеріалу і працюємо суто в практичному аспекті. Виконуємо, перш за все, клінічні задачі. Команда надає першу допомогу вигаданому пацієнту. Ми не розбираємо ситуації, які не загрожують життю людини, а спеціалізуємося на серцево-легеневій реанімації, політравмі, кровотечах, реанімації новонароджених. Під час навчання використовуємо не муляжі, а справжнє обладнання», – зазначив  завідуючий навчально-тренувальним центром Олександр Рой. 

Щороку таке навчання проходять до 350 фахівців.

Це позначається на статистиці успішних серцево-легеневих реанімацій. З 2016 року – уже більше сотні врятованих життів.

Ситуації, які вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають зазвичай несподівано. У таких випадках важливо діяти швидко й рішуче, бо на рахунку кожна секунда. Це дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.

Служба екстреної медичної допомоги Дніпропетровщини – це обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і Криворізька станція «екстренки».

У їхньому складі – 37 підстанцій, де працюють 280 бригад. Загалом 1,8 тис. лікарів та фельдшерів.

Торік вони надали допомогу майже 850 тис. мешканців Дніпропетровщини.

Джерело: adm.dp.gov.ua