Дослідникам вдалося навчити дрони відганяти птахів,не лякаючи їх

9 Серпня 2018 17:10

Інженери з Великобританії, США і Південної Кореї створили нейромережу, яка координує дії дронів і дозволяє їм ефективно відганяти птахів від аеропортів.

Також птахи здатні завдати істотної шкоди врожаю в саду та на полі, пошкоджуючи або повністю з’їдаючи плоди, тож в майбутньому дану розробку можна буде застосувати і в сільському господарстві.

Зазвичай безпілотним апаратам заборонено літати поблизу аеропортів, а дрони під керуванням операторів не можуть забезпечити достатній рівень безпеки на таких об’єктах. Занадто агресивні дії людини можуть налякати птахів, що ставить під загрозу кілька десятків життів пасажирів, що знаходяться в літаку.

Дослідникам під керівництвом Давида Хен Сул Шима вдалося знайти спосіб використовувати дрони для відлякування птахів. В основу системи ліг алгоритм, в якому моделі розуміли поведінку пернатих: вчені встановили критичну відстань від чужинця, при пересуванні на яку птиці взаємодіють між собою як зграя, і інші особливості поведінки птахів.

В результаті дрони навчилися вибирати найбільш вдалу траєкторію, яка дозволить відганяти птахи в потрібну сторону за межами злітного поля, не лякаючи їх. Система передбачає парну роботу дронів – один безпілотник летить за птахами, а інший з великої висоти координує його дії і стежить за тим, як птахи змінюють траєкторію.

 Раніше професор Джон Суаддл з Ексетерського університету в ході дослідження, опублікованого в журналі Ecological Applications, виявив , що акустичний шум навколо аеродромів може відлякувати птахів і запобігати зіткнення з літаками, які загрожують катастрофами і мільярдним збитком.

Звіт про розробку опублікований на IEEE Transactions on Robotics

 


Вподобайте Рідна Дніпропетровщина у Facebook щоб знати більше!

facebook.com/RidneDnipro
Рідна Дніпропетровщина Микола Томенко  Рідна Дніпропетровщина у Фейсбук


 

#новини #Дніпро #Україна #Ukraine

 

Джерело: agrarii-razom.com.ua