Ющенко розповів, як десять років тому Україна ледь не отримала томос

15 листопадаа 2018 01:08

Вселенський патріарх Варфоломій I у 2008 році був готовий надати Українській православній церкві томос про автокефалію, однак цьому завадив патріарх РПЦ Алексій II.

Ющенко розповів, як десять років тому Україна ледь не отримала томос

Про це в інтерв’ю Громадському розповів третій президент України Віктор Ющенко.

За його словами, під час візиту Варфоломія до Києва у липні 2008 року він домовився з президентом підготувати «дорожню карту» для надання українській церкві автокефалії. «Процедурна частина, як вона в фіналі виглядала, виходила з того, що кожний владика автокефальної церкви, української православної церкви київського патріархату, пише петицію на ім’я Константинопольського патріарха з приводу його підтримки і бажання утворення єдиної української помісної церкви», — зазначив Ющенко.

За словами екс-президента, отримати томос у 2008 році завадив патріарх РПЦ Алексій II. Він терміново прилетів до Києва, попри те, що не мав запрошення. Алексій запросив Варфоломія на обід, під час якого і вирішилась доля томосу для України.

«Базова домовленість, яка була досягнута — це те, що вони повертаються до церковного спілкування, і в межах цього церковного спілкування російська церква підтримує ініціативу Константинопольского патріарха щодо скликання світового собору. В розмін на що? Можна я поставлю три крапки?», — зазначив Ющенко.

Як додав колишній глава держави, Москва погодилася, що патріарх РПЦ бере участь у церковній нараді, яка визначає порядок дня собору.

Нагадаємо, митрополит, що не підписав постанову Собору єпископів УПЦ МП, – серед кандидатів у предстоятелі Помісної Церкви

Автор: Богдан Скаврон

Джерело: expres.online