Підраховано збитки світової економіки від недосипання

13 Січня 2019 17:03
Брак сну значно знижує працездатність співробітників багатьох компаній. Через недосипання фірми йдуть у мінус і втрачають солідні суми. Однак загальні збитки світової економіки від недостатньої кількості сну можуть сягати $1 трильйона у рік.

Найбільше страждають американські компанії. Згідно з дослідженням RAND, їх збитки складають $411 млрд на рік, пише News18. Наступною в списку йде Японія з показником $138 млрд. Збитки через сонних співробітників у Німеччині та Британії оцінили у розмірі від $50 до $60 млрд, а в Австралії – у $45 млрд. Канадські фірми недоотримують щорічно $22 млрд.

Проблему намагаються вирішити різними способами. У Японії встановлюється практика створення «спальних кімнат» з шумозаглушенням, там розпорошують снодійні аромати і забороняють користуватися гаджетами. У деяких фірмах навіть найняли персонал, який виганяє співробітників з офісу не пізніше 9 вечора, щоб ті змогли виспатися. Ще один цікавий інструмент – відстеження за допомогою спеціальних пристроїв кількості сну підлеглих і видача бонусів та премій за сон.

Раніше медики назвали найбільш шкідливу позу для сну. Вона може спричинити болі у спині, напругу в шиї та суглобах, а також привести до поколювання в кінцівках. А недавно в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала поради, як подолати безсоння.

Нагадаємо, ООН озвучила суму збитку світової економіки від корупції і хабарів. Збитки обчислюються трильйонами доларів щорічно. Відзначимо, що глобальна економіка накопичила боргів на два роки вперед.

Джерело: ua.news