Працівникам бюджетної сфери обіцяють більшити виплати. Вже в лютому 2019 оклади зміняться, щоправда суттєвого покращення годі чекати.

Зазначимо, всі оклади і ставки формуються за єдиною тарифною сіткою. Вона ділить фахівців на 25 розрядів, які залежать від кваліфікації і посади. Так, згідно сітці, ректор і проректор вузу мають 22-24-й тарифні розряди, а вчитель і викладач – 10-14-й, – пише “Бізнес. Медіа“.

Найменшу заробітну плату отримують некваліфіковані працівники, їх, відповідно до тарифної сітки, відносять до 1-2-го розрядів. До цьієї категорії працівників можна віднести гардеробників, кур’єрів, підсобних робітників, вантажників, сторожів, прибиральниць, швейцарів, ліфтерів, контролерів і т.д.

Ставка для працівників кожного розряду розраховується з базової ставки працівника першого розряду. Таким чином, ставку множать на коефіцієнт. У 2018 році базова ставка становила 1762 гривні. Протягом року тариф збільшувався і на кінець минулого року  склав 1921 гривні.

Варто зазначити, що раніше планувалося ставку бюджетника 1-го розряду прирівняти до мінімалки, але потім плани змінилися і ставка сьогодні дорівнює прожитковому мінімуму. На сьогодні мінімальна зарплата, яка з 1 січня 2019 року склала 4173 гривні, це істотно вище прожиткового мінімуму.
Таким чином, ставка працівників бюджетної сфери, які займають посади з числа перших дванадцяти розрядів, у цьому році не дотягне навіть до мінімальної зарплатні.