Уряд знизив норми споживання газу

10 Лютого 2019 20:48

Уряд оприлюднив постанову про встановлення нових норм споживання газу для побутових споживачів без лічильників – це вирішить проблему із завищеними платіжками за газ.

Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову №63 від 30 січня 2019 року, згідно з якою було відновлено знижені норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників.

Про це повідомляє Економічна правда. Згідно з постановою, яку опубліковано на Урядовому порталі, встановлено нові місячні норми споживання: 3,29 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ); 5,39 куб. м – з газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,49 куб. м – з газовою плитою і водонагрівачем.

Застосування встановлених постановою норм споживання газу здійснюється «заднім числом» – з 9 серпня 2018 року. Крім того, споживачам не може бути нарахована заборгованість за природний газ у межах норм його споживання, встановлених постановою уряду №619 від 8 червня 1996 року, а також штрафні санкції, 3% річних та інфляційних втрат, нарахованих на таку заборгованість.

Облгази повинні безкоштовно встановлювати індивідуальні лічильники газу.

Кабмін також рекомендує НАК «Нафтогаз України» разом із операторами газорозподільних систем забезпечити встановлення лічильників за заявками побутових споживачів. Міністерство економічного розвитку і торгівлі спільно з НАК мають врахувати у фінансовому плані витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу для побутових споживачів.

Источник: https://dom.ria.com/uk/news/pravitelstvo-snizilo-normy-potrebleniya-gaza-242050.html © DOM.RIA.com™

Джерело: dom.ria.com