Оплата електроенергії по-новому: що потрібно знати українцям

19 Лютого 2019 23:01

Оплата електроенергії по-новому: що потрібно знати українцям - today.ua

Всі українці почали отримувати нові платіжки за електроенергію з оновленими реквізитами для оплати і додатковими рядками. Директор компанії – постачальника електроенергії “Київські енергетичні послуги” Віктор Мельников розповів киянам, для чого це зроблено.

– З 1 січня 2019 року в рамках реформи ринку електричної енергії відбувся поділ так званих історичних обленерго, які в одній особі були і постачальниками електроенергії, і компаніями, які транспортували цю енергію, – каже Віктор Мельников. – Тепер ці компанії розділилися. Відтепер існує оператор системи розподілу, який володіє електричними мережами, транспортує і фактично розподіляє електроенергію, а також безпосередній постачальник послуг. Постачальником для населення в Києві стала компанія “Київські енергетичні послуги”. Вона визначена державою як єдиний постачальник універсальної послуги на території столиці України. Тобто в результаті поділу у споживачів з’явилися два контрагента – юридичні особи, з якими вони працюють в сфері отримання електричної енергії. Це розподільна компанія і безпосередньо постачальник.

Що стосується платіжок за січень 2019 року, то вони в першу чергу відрізняються реквізитами: оскільки постачальник новий, то й оплачувати потрібно за іншими реквізитами. У розрахунковій частині також довідково буде вказано, яка вартість розподілу електроенергії включена в тариф. При цьому загальний тариф, тобто кінцева вартість енергії для населення, залишилася такою ж, як і раніше. Цей тариф затверджений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), і він залишиться таким же, як був у 2018 році.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева зробив заяву, що з березня 2019 року протягом трьох місяців близько 4 млн домогосподарств в Україні отримають виплату субсидій у готівковій формі.

Джерело: today.ua