Більше половини українців працюють в тіні.
Як зазначає видання, щоб вижити в сучасних умовах господарювання, значна частина населення України вимушена шукати додаткові джерела заробітку, якими нерідко стають доходи від неформальної зайнятості.
Неформальна працевлаштування має свої регіональні особливості. Найменше населення у неформальному секторі економіки виявлено у східних областях, зокрема в Луганській (22,4%), Харківській (14,4%), Дніпропетровській (12,1%), Донецькій (12,4%), а також у Севастополі (8,4%) та Києві (4,1%).
Натомість упродовж 2008—2013 років найвищий показник фіксується в Чернівецькій області, де він удвічі більший (у межах 50—58%), ніж середній по країні.
Значні масштаби поширення неформальної зайнятості характерні насамперед для західних та північних областей, що зумовлено аграрним сектором економіки.
Ще одна причина такого стану речей — бажання малого і середнього бізнесу, та чого гріха таїти — й самих працівників, заощадити на виплатах до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду.
За даними міжнародної організації праці, близько 50% усіх працівників у нашій державі перебувають у тіні.
Цьому сприяють значні нарахування на фонд оплати праці. Понад 36% від фонду оплати праці державі сплачує роботодавець. Крім того, ще 15% від величини зарплатні сплачує сам працівник. До цієї суми слід додати 3,6% відрахувань у Пенсійний фонд та 1,5% військового збору.
Загалом, виходить непогана сума: понад 50% своєї зарплатні людина відраховує до бюджету.