Дніпропетровськ – не тільки один з економічних та виробничих центрів України, але і місто, який вміє дивувати.
Журналісти зібрали всі родзинки Дніпра в одній статті.
1. Туфля з каструль.
Новорічний жарт з соцмережі: “Я бачив оленів, тягнуть гігантську жіночу туфлю з каструль. Я не під кайфом, я з Дніпра” відразу дає зрозуміти, про який йдеться пам’ятки. З’явилася скульптура в серпні 2012 року на перетині пр. Карла Маркса і вул. Карла Лібкнехта.
Фішка: кожну зиму в туфлю упрягають бутафорських оленів з гірлянд.
Схожа туфля знаходиться в музеї Шато де Версаль неподалік від Парижа. Вона з’явилася там 27 червня. Дизайнер скульптури — португальська художниця Джоанна Васконселос. Її композиція називається «Туфлі Мерилін».
2. Штучне сонце.
«Дніпропетровський Схід» – метафора індустріального відродження України. «Дніпропетровський Схід» – штучне сонце, підняте на висоту 60 метрів. Виготовлено з двох пересічних жовтих еліпсів з гофрованого металу і підтримується спеціальною опорою, сонце Еліассона висвітлюється в години світанку і сутінків. Роботу у вигляді постійно висхідного сонця добре видно з правого берега Дніпра.
Фішка: «Дніпропетровський Схід» є природним продовженням роботи Double sunset, («Подвійний захід», 1999 р.) в Утрехті, Нідерланди, де глядач переживав ілюзію другого сонця сідає разом з цим світилом. «Подвійний захід», однак, на відміну від «Дніпропетровського сходу», можна було побачити тільки з однієї точки, так як штучне сонце було 2-D моделі і мало тільки фронтальну і зворотну сторони, а геометрична форма «Дніпропетровського сходу» дозволяє бачити сонце-інсталяції з будь-якої точки горизонту.
3. Кенгуру в Дніпропетровську.
У дворику по вулиці Гончара, 30а (біля будівельної академії) оселився нетиповий для наших країв звір – кенгуру. Ця статуя тут з 60-х років. Її встановили, коли будували житловий будинок. Незрозуміло чому, у лап тварини примостився білий кенгуреня без голови.
Трохи містики… Будівництвом і проектуванням займався в ті роки Будівельний інститут. А у його ректора довго не було дітей. І раптом, до моменту закінчення будівництва сталося диво. У родині ректора чекали поповнення. На честь радісної події той поставив у дворі будинку кенгуриху з кенгуренком. Правда, статуя вийшло дуже войовничою.
Фішка: існує повір’я, що для поповнення в сімействі, потрібно погладити по животу цю кенгуриху.
4. Пам’ятник крилатому міліціонеру.
Якщо ви бачили цей пам’ятник на вулиці Червоної 20-А біля облуправління міліції, то ви бачили все. З 2007 року за спокоєм городян пильно стежить фарбований золотистою фарбою гіпсовий міліціонер заввишки 2,7 г.
Фішка: скульптор Олександр Зігура так каже про своє творіння: “Я придумав накинути на плечі фігури – плащ-намет. З одного боку вона схожа на крило ангела, а з іншого – на застиглий метал. Цим я хотів показати, що міліція завжди на сторожі правопорядку і не ніколи не дрімає”.
У народі пам’ятник називають просто – ментокрыл.
5. Лавочка примирення: мир, дружба, жуйка.
У Дніпропетровську не тільки найдовша набережна в Європі, але і найдовша лавка в Україні. Знаходиться вона на Фестивальному причалі. Довжина лави – 50 метрів. Лавка прикрашена сім’ю фігурками та інсталяціями, які нагадують про вічні цінності: карта країни із закоханих сердець, помирившись кіт і пес, Купідон і парасольку від життєвих негараздів. Відкрита лавка була в 2011 році і відразу ж потрапила в Книгу рекордів України.
Фішка: тут працює безкоштовний wi-fi. Крім хвиль бездротової мережі, тут також є особлива енергетика, яка зближує і заспокоює людей. Тому це місце називається “крамничкою примирення”.