Медики Дніпропетровської області нагадують: отруєння грибами може привести до серйозних ускладнень або навіть смерті. Рятувальники додають: краще утриматися від «тихого полювання». Тим, хто все ж таки вирішить відправитися за грибами, слід дотримуватися простих правил безпеки. Як не зібрати отруйний урожай, розповіли в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.
Чи не збирайте грибів, в яких сумніваєтеся, навіть якщо у них дуже апетитний вигляд. Те ж саме стосується слизьких, млявих, червиві, запліснявілих грибів – вони токсичні.
Чи не збирайте грибів в місті, поблизу полів, автомобільних і залізничних шляхів, смітників. Вони поглинають солі важких металів і радіоактивні елементи.
Усі сумнівні гриби – сміливо викидайте. Не варто пробувати сирими і ті гриби, в яких ви впевнені. Їх слід готувати відразу або вранці наступного дня. Зберігати їх потрібно обов’язково в холодильнику. Отруїтися можна і їстівними грибами, якщо вони довго пролежали в теплі.
Грибами не рекомендується годувати дітей до 7 років, вагітних, жінок, які годують груддю. Надмірне споживання грибів може нашкодити і абсолютно здоровій дорослій людині. Це важкий для шлунка продукт.
Ні в якому разі не можна купувати гриби на стихійних ринках чи на автодорогах.
Якщо після вживання грибів людина відчула себе погано, необхідно терміново викликати «швидку». Таке отруєння ніколи не проходить саме по собі.
У цьому році на Дніпропетровщині отруїлися грибами 20 осіб, 3 загинули.