На базі регіонального центру з інваспорту в Дніпрі люди з обмеженими можливостями створюють волейбольну команду. У ній – спортсмени-любителі і поранені бійці АТО. Головне правило – грати сидячи. Хто буде демонструвати високі спортивні досягнення, має шанс потрапити в паралімпійську чоловічу збірну України. Приєднатися до тренувань можуть всі бажаючі.
Сітка – на відстані 115 сантиметрів від землі, гравці не варті, а сидять, вставати забороняється – такі правила волейболу сидячи. Цей вид спорту призначений для людей, які з різних причин не можуть грати в повний зріст. Таку волейбольну команду створюють в Дніпрі. У ній вже 15 гравців. Половина з них – учасники АТО з травмами кінцівок або хребта.
«Спорт – один із способів психологічної та соціальної реабілітації. Це стосується тих, хто був поранений в АТО, і тих, хто втратив здоров’я при інших обставинах. Саме для них на Дніпропетровщині створюється волейбольна команда. З такою пропозицією виступили люди з обмеженими можливостями – ДнепрОГА проект підтримала. Учасники на власному прикладі доводять: їм під силу повернутися до повноцінного життя. Хто буде показувати гідні спортивні результати, має шанс потрапити в паралімпійську збірну України », – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.
Волейбол сидячи – командний вид спорту. Люди, які перенесли травми, можуть знайти тут друзів, подолати скутість і адаптуватися до нових реалій. З такою мотивацією в команду прийшов демобілізований Василь Харів. У АТО чоловік отримав кульове поранення.
«Якраз лежав у госпіталі, коли мені запропонували приєднатися до нової волейбольній команді. З радістю погодився. Колись грав в дворовий волейбол, а ось сидячи – вперше. Для мене це хороша реабілітація, намагаюся тренування не пропускати », – каже учасник АТО.
Тренують хлопців професійні тренери Дмитро Мельник та Олексій Харламов. Вони входять до складу національної збірної і в цьому році представляли Україну на Паралімпіаді в бразильському Ріо.
«Ідея створити волейбольну чоловічу команду виникла після Ріо. Її підтримали регіональний центр по інваспорту в Дніпрі і облдержадміністрація. Обдзвонили близько сотні хлопців, які отримали травми в АТО, і запросили на тренування. Коли є мета, перешкод не існує », – вважає Олексій Харламов.
Тренування проходять двічі в тиждень: по середах учасники займаються на тренажерах, по суботах – ігровий день. Кажуть, як тільки потеплішає, кількість тренувань збільшать.
«Звичайно, сидячи людина не може забезпечити таку швидкість гри, як в традиційному волейболі. Тому правила передбачають обмежену кількість комбінацій. На ігровому майданчику не один м’яч, а багато. Це для того, щоб гравцям було зручніше дотягнутися до них з положення сидячи », – роз’яснив особливості гри Дмитро Мельник.
Приєднатися до паралімпійської команди волейболістів в Дніпрі мають можливість усі бажаючі. Запис за телефонами: (050) 636-55-35, (099) 007-48-54.