Чай з травами – це смачно і дуже корисно. Лікарські рослини при заварюванні в чаї віддають ефірні олії, вітаміни, мікроелементи, біологічно активні речовини. Це допомагає вам отримувати задоволення від ароматного чаю, і всю користь від його компонентів.
Вибирати трави для чаю потрібно виходячи зі своїх потреб. Ви хочете підбадьоритися з ранку, або розслабитися ввечері? Або вам бракує життєвої енергії протягом дня?
Трава для чаю – Звіробій
Звіробій в чаї підвищує імунітет і життєвий тонус, зміцнює ясна і слизові ротової порожнини і горла, серце і судини. Така дія допомагає протистояти сезонним застудам та ГРВІ. Звіробій заварювати в чаї рекомендується взимку і восени, коли сонячна активність низька: він підвищує чутливість шкіри до УФ променів. Це допомагає отримувати вітамін D навіть у холодну пору року. А влітку і навесні, в період високої сонячної активності, звіробій якраз пити не рекомендується. Трава звіробою може застосовуватися як профілактика депресивних реакцій.
Якщо ви п’єте чай зі звіробоєм – робіть перерви. Тиждень є звіробій в чаї, тиждень немає. Або через день. Це досить активна лікарська трава, і її дія накопичується.
Чай з м’ятою
М’ята перцева – це улюблена твава до чаю у жінок. Вона покращує гормональний фон, знижує тиск, заспокоює нерви, допомагає розслабитися. Чоловікам пити чай з м’ятою часто не рекомендується, так як це може знижувати потенцію. Якщо у вас проблеми зі шлунком – підвищена секреція шлункового соку, гастрит, рефлюкс езофагіт, болі в шлунку на нервовому грунті – пийте м’ятний чай.
Чебрець – пряна трава для чаю
Чебрець – це пряна трава, яка також володіє лікарськими властивостями. Друге, кулінарна назва чебрецю – тим’ян. Його часто додають до м’яса, риби, в соуси, італійська кухня без нього немислима.
Розкрити всі корисні властивості чебрецю можна заварюючи його в чаї. Ця трава підвищує місцевий імунітет слизових оболонок, і може застосовуватися в якості профілактики ГРВІ. На відміну від звіробою, чебрець не має обмежень по кількості і пори року. Чай з м’ятою і чебрецем для дитини допоможе вирішити проблеми з кишечником, лікувати стоматит, знизити біль при прорізуванні зубів.
Чай з базиліком
Базилік також має виражений аромат і смак, і часто застосуються в кулінарії. Але якщо ви заварите базилік в чаї, то зможете отримати користь у вигляді бонусу до приємного смаку і запаху. Щодня додаючи базилік в чай, ви підвищуєте витривалість нервової системи, збільшуєте можливості адаптації до стресових ситуацій, зміцнюєте імунітет. Заварювати базилік і додавати його до чорного чаю корисно дітям, особливо школярам і студентам в період високих навантажень, і тим дорослим, які адаптуються до нових умов.
Чайна троянда
Чай з пелюстками троянди допомагає зміцнити серце і судини, зміцнює слизові, розслаблює. Червоні та рожеві сорти багаті вітаміном Р. Рожевий чай дуже корисний для жіночого здоров’я, тому його рекомендують пити всім жінкам без обмеження.
Трава для чаю – Лимонник
Якщо ви страждаєте на вегетосудинну дистонію, вам складно прокидатися з ранку, низький тиск і запаморочення – додавайте в ранковий чай лимонник. Це дуже ароматна і смачна трава, яка допомагає підвищити тиск і життєвий тонус. Лимонник працює не гірше кави, але не має неприємних побічних ефектів.
Цикорій
Зміцнити серцево-судинну систему допоможе цикорій. Ця рослина багатьом відома з дитинства: напій Цикорій у багатьох був на столі замість кави. Але що ми знали про його корисні властивості?
Підбадьорливий ефект цикорію, на відміну від кави, проявляється м’якше. При цьому на нервову систему цикорій діє благотворно: в його складі присутні вітаміни В1, В2, В3. Додавання листя або кореня цикорію в чай щодня в прямому сенсі зміцнює нерви. При цьому підвищується життєвий тонус, поліпшується настрій, підвищується опірність інфекціям і адаптаційні можливості організму. Цикорій – відмінний адаптоген, і він дуже корисний дітям і літнім людям.
За матеріалами: ukrhealth.net