Забули (чи полінувалися) нанести сонцезахисний крем? Це загрожує сонячним опіком, тим більше, що сонце припікає вже зовсім по-літньому.
Всупереч поширеному безтурботному ставленню, сонячний опік – це опік, і лікувати його потрібно обов’язково.
Ми розповідаємо про ефективне лікування сонячного опіку:
- Для полегшення болю від сонячного опіку прийміть препарат типу Ібупрофену або Аспірину. Вони також допоможуть зняти запалення.
- Нанесіть спеціальну протизапальну мазь або інше місцевий засіб (наприклад, Пантенол), найкраще – з алое вера. Якщо під рукою нічого немає, можна зробити пасту з Аспірину: розітріть кілька таблеток в порошок, додайте крапельку води до консистенції пасти і нанесіть на пошкоджені ділянки.
- Прийміть прохолодну ванну або душ. Але в жодному разі не користуйтеся милом (або іншими миючими засобами) і мочалкою. Не витирайтесь, просто злегка промокніть шкіру рушником. Після цього полежте хвилин 15-20. Процедуру можна повторювати.
- Зробіть холодний компрес. Шматочок бавовняної тканини (не синтетики!) змочіть холодною водою і покладіть на пошкоджену ділянку на хвилин 20-30, у міру її нагрівання. Повторіть стільки разів, скільки вам буде потрібно.
- Пийте більше води. Причому, саме води, а не солодких напоїв. Опік може викликати зневоднення, тому випити потрібно до 2,5 л протягом дня.
Профілактика сонячного опіку
- Обов’язково наносите сонцезахисний крем, коли виходите на вулицю, особливо – під час сонячної активності (11:00 – 17:00).
- Носіть капелюх, захищайте шкіру одягом (бажано з легких натуральних тканин).
- Обов’язково носіть в сумочці пляшку води, а в ідеалі – ще й балончик з рідким киснем, щоб час від часу освіжати обличчя і тіло.
- НЕ ЗАСМАГАЙТЕ під відкритим сонцем в період його денної активності, ховайтеся в тінь!
За матеріалами: tochka.net.