Науковцям вдалося успішно випробувати протез пам’яті

31 Березня 2018 21:02

Покращення пам’яті – перспективний напрямок сучасної нейрофізіології. Минулого місяця дослідники зі США випробували мозковий імплантат, який посилив здатність до запам’ятовування слів у середньому на 15 відсотків.

Праця, представлена вченими з університету Південної Каліфорнії та медичного центру Уейк-Форест, допомогла пацієнтам з нейродегенеративними захворюваннями підвищити ефективність епізодичної пам’яті на 37%.

Нове дослідження сфокусувалося на короткочасній пам’яті, адже вона частіше страждає при хворобі Альцгеймера, інсульті та травмах голови. Медики відібрали добровольців, які взяли участь в картуванні мозку за допомогою електродів, які містилися в різних відділах для визначення проблемних зон. Для того, щоб впливати на нейрони гіпокампу, відповідальні за епізодичну пам’ять, фахівці використовували електронну систему, засновану на нелінійній математичній моделі MIMO – багатопотоковій передачі даних.

Спочатку дослідники записали нейронні “коди” під час початкової вправи. Пацієнтам показували один колір і через деякий час просили вибрати його ж із запропонованих на екрані. Вчені аналізували дані з електродів тих, хто дав правильні відповіді, і синтезували код, заснований на MIMO, для правильної роботи пам’яті. Цей код відтворювали при повторних тестах, які виявили поліпшення епізодичної пам’яті на 37 відсотків.

У другому тесті учасникам показували кілька фотографій, а через кілька хвилин просили вказати на них серед чотирьох або п’яти інших зображень. Потім знову записували код правильних відповідей. Через 75 хвилин процедура повторилася із застосуванням цього коду – результат покращився на 35 відсотків.

Керівник дослідження Роберт Хемпсон докладніше розповів про результати: “Ми показали, що можемо підтримувати та покращувати здатності самих пацієнтів. Навіть коли пам’ять людини порушена, є можливість знайти моделі належного функціонування та відокремити їх від помилкових. Ми допоможемо людям використовувати тільки правильні шаблони для формування нових спогадів. Тим самим простимулюємо вроджений хист, а не замінимо їх. У майбутньому сподіваємося допомогти пацієнтам утримувати вже набуті спогади”.

Джерело: maximum.fm