20 квітня на Дніпропетровщині святкуватимуть День екстреної медичної допомоги. Відзначатимуть його в Україні вперше
В Україні не відзначається День екстреної допомоги. Ми вирішили влаштувати його самостійно. Мотивація проста – щоб люди розуміли важливість цієї служби. У Дніпрі з’являться соціальні білборди та сітілайти з написом «Врятуй життя – пропусти швидку». Життя постраждалого, звичайно, залежить від медиків. Але є ще немедична складова, яка залежить від кожного з нас, – наголосила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк. – Крім того, для дітей області організовуємо екскурсії на станції «швидкої».
Фахівці «екстренки» постійно підвищують свою кваліфікацію.
Лікарі та фельдшери вдосконалюють знання в навчально-тренувальному центрі.
«Лікарі та фельдшери не допускаються до атестації без проходження таких курсів. Вони йдуть звідси з ментальністю людей, які можуть рятувати життя, – розказав директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко. – Оснастили центр за останнім словом техніки. Зокрема, невідкладний стан моделюють спеціальні манекени. Наприклад, фіксують частоту та глибину непрямого масажу серця, який робить лікар».
Курс – протягом тижня.
Акцент передусім – на практиці.
«Курси називаємо «New school». Ми відійшли від лекційного матеріалу і працюємо суто в практичному аспекті. Виконуємо, перш за все, клінічні задачі. Команда надає першу допомогу вигаданому пацієнту. Ми не розбираємо ситуації, які не загрожують життю людини, а спеціалізуємося на серцево-легеневій реанімації, політравмі, кровотечах, реанімації новонароджених. Під час навчання використовуємо не муляжі, а справжнє обладнання», – зазначив завідуючий навчально-тренувальним центром Олександр Рой.
Щороку таке навчання проходять до 350 фахівців.
Це позначається на статистиці успішних серцево-легеневих реанімацій. З 2016 року – уже більше сотні врятованих життів.
Ситуації, які вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають зазвичай несподівано. У таких випадках важливо діяти швидко й рішуче, бо на рахунку кожна секунда. Це дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.
Служба екстреної медичної допомоги Дніпропетровщини – це обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і Криворізька станція «екстренки».
У їхньому складі – 37 підстанцій, де працюють 280 бригад. Загалом 1,8 тис. лікарів та фельдшерів.
Торік вони надали допомогу майже 850 тис. мешканців Дніпропетровщини.