Пакет фінансової підтримки, який був сформований ще в 2014 році, за участі і МВФ, і Світового банку, і ЄС та США має на меті координацію дій щодо підтримки України, тому, не слід розділяти підходи ЄС у наданні українцям грошової допомоги, чи США та МВФ, – у виділенні подальших кредитів.
«Програма підтримується нашими партнерами в Європарламенті, і зараз ключове питання – це час. Скільки займе часу, щоб ця програма була затверджена.
«Працюємо над виконанням невиконаних умов» .
Усі умови ми будемо обговорювати, коли буде ухвалене рішення на рівні Європарламенту. Це питання ключове. Зараз ми працюємо над виконанням тих умов, які не дозволили нам попередній транш. Їх було чотири. На дві з них ми вже знайшли рішення, а над двома ми працюємо: над механізмом автоматичної перевірки електронних декларацій політичних діячів, а також перевірка кінцевих бенефіціарів підприємств. Це дві умови, над якими зараз ми працюємо, не чекаючи, коли програма буде затверджена. Ми це робимо не тільки для програми – в першу чергу ми це робимо для українців.
У Єврокомісії вважають, що Україна з чотирьох раніше невиконаних умов за програмою макрофінансової допомоги виконала тільки одну. Йдеться про заборону на експорт лісу. А інші три умови Київ, для отримання нового траншу фінансової підтримки, здатний виконати.
Як раніше повідомлялося, Україна не отримала останнього траншу грошової підтримки через невиконання чотирьох умов: зняття заборони на ліс, запровадження кредитного реєстру Національного банку, автоматичну верифікацію кінцевих власників компаній та автоматичну верифікацію електронних декларацій.