Екологічна модернізація Придніпровської ТЕС: від пилу в повітрі врятують електрофільтри

20 Вересня 2018 13:39

У Дніпрі чиновники і великі підприємства об’єдналися в боротьбі за чисте повітря. Повним ходом йде екологічна модернізація Придніпровської ТЕС. Зараз на підприємстві тривають роботи з будівництва електрофільтру на енергоблоці №10 і переклад блоків №9 і 10 на газове вугілля. Нова система очищення дозволить зменшити кількість пилу, що викидається в повітря, – з 950 мг до 50 мг на метр кубічний. “Сегодня” побувала на підприємстві і дізналася, на якій стадії знаходиться екомодернізація Придніпровської ТЕС.

Роботи на станції проводяться в рамках плану екологічної модернізації ТЕС, який ліг в основу меморандуму про співпрацю енергохолдингу ДТЕК і місцевої влади. У документі, який в квітні скріпили підписами мер Борис Філатов і генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, задекларовано понад 27 заходів щодо зниження навантаження на навколишнє середовище. Головний з пунктів – установка на енергоблоці Придніпровської ТЕС нового електрофільтру.

За екологічної модернізацією ТЕС стежить департамент екологічної політики Дніпровського міськради. Днями комісія ознайомилася з ходом будівництва, а також відвідала пост моніторингу повітря, який заробив в серпні. Прилад фіксує кількість викидів шкідливих речовин в повітря.

“Модернізація йде за графіком. На сьогодні на блоці №9 встановлено близько 60% обладнання. Знадобиться ще приблизно три-чотири тижні, щоб закінчити монтаж обладнання і приступити до налагодження і пусковим операціям. На блоці №10 робіт більше. Основні – будівництво електрофільтру. там закінчений демонтаж, сьогодні встановлено баштовий кран, який почне вести монтаж обладнання. Блок запрацює до кінця року “, – відзначає директор Придніпровської ТЕС Сергій Дегтяренко.

photo_2018-09-18_13-44-09

Джерело: www.segodnya.ua