За чотири роки на Січеславщині звели 35 сонячних електростанцій

23 Березня 2019 20:19
За чотири роки на Січеславщині звели 35 сонячних електростанцій

За чотири роки на Січеславщині збудували 35 сонячних електростанцій. Їхня загальна потужність – понад 312 МВт. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Альтернативна енергетика – один з найбільш інвестиційно привабливих ринків України. Відтак ця галузь динамічно розвивається, наголошує Президент України Петро Порошенко, – зазначив голова ОДА. – Тільки на Дніпропетровщині за останні чотири роки звели 35 сонячних електростанцій. Їхня загальна потужність – понад 312 МВт».

Найбільша сонячна електростанція в області та всій Україні – поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Вона входить і до трійки найпотужніших у Європі. Об’єкт зеленої енергетики звели коштом українського та китайського інвесторів. Встановили 750 тис панелей – достатньо, аби забезпечити електрикою два середніх міста. Наприклад, Нікополь та Марганець.

Ще одна потужна сонячна електростанція працює у Нікополі. Понад 32 тис панелей встановив канадський інвестор. Вироблена електроенергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тис квартир.

Особливість сонячної електростанції в Підгородному – трекерна система. Батареї встановлені на рухомих модулях, які «стежать» за сонцем протягом дня. Це дозволяє виробляти на 50% більше енергії, ніж звичні стаціонарні установки.

Загалом на Січеславщині  39 сонячних електростанцій.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році на Січеславщині запрацювали 13 нових сонячних електростанцій.

Автор: Іван МУРАХА

Джерело: dniprograd.org