Про це повідомив засновник Асоціації AgTech Ukraine Юрій Петрук в інтерв’ю проекту EastFruit.
Що стосується світового ринку, то, як повідомив фахівець, раніше спостерігався «бум» в цьому сегменті, але зараз він спав, оскільки, зараз більше уваги приділяють польовим культурам.
“Однак, історія з роботизації дасть новий поштовх для розвитку технологій в плодоовочевому секторі. Думаю, через 5 років ми побачимо великі зміни на світовому ринку”,- зазначив Юрій Петрук.
Він також повідомив, що найбільш стрімко технології для плодоовочевого сектора розвиваються в Ізраїлі, Голландії та Франції. Також, варто відзначити Нову Зеландію, Австралію і ПАР, які вирощують і експортують великі обсяги фруктів в Азію. На сьогоднішній день Азія є одним з найбільших споживачів фруктів, і цей регіон дає великий поштовх у розвитку тих країн, які експортують свою продукцію в Азію.
Фахівець також наголосив, що найбільш складним є період від зародження проекту до його комерціалізації, оскільки реалізація ідеї часто вимагає досить багато ресурсів і випробувань.
В той же час, на думку Юрія Петрука, багато проектів, особливо в Україні, стикаються з проблемою нестачі таких можливостей, оскільки в нашій країні не існує фондів, які підтримували б цей напрямок.
“Тому розробники шукають таку підтримку за межами країни. Наприклад, в ЄС та Ізраїлі держава надає допомогу таким проектам, якщо говорити про Україну, то на сьогоднішній день, держава не є тим, хто міг би реально фінансувати і підтримувати стартапи. Це могли б робити бізнес-об’єднання та приватні компанії, проте, ця культура, на жаль, у нас ще не розвинена”,- резюмував засновник AgTech Ukraine .