27 травня: це цікаво знати

27 Травня 2019 22:30

27 травня 2019 

Білі каштани,
Світлі огні,
Де б не бував я, —
Любі мені.
Київські ночі,
Зустрічі в саду —
В серці, куди не піду.
Гори високі,
Синь дніпрова,
Молодість наша
Вічно жива.

Андрій Малишко

У народі 27 травня очікували як закінчення будь-яких холодів: «На Сидора (Ісидора) відійдуть усі сивери (холода)». Але якщо день видавався все-таки холодним, то варто було очікувати такого ж літа: «На Сидора сиверко (північний вітер), і все літо таке».

Зазвичай у цей день починали сіяли льон, висаджували огірки у відкритий ґрунт. Селяни звертали увагу на погоду: якщо день ясний і сонячний, значить буде хороший урожай огірків.

За церковним календарем 27 травня вшановують мученика Ісидора; блаженного Ісидора, Христа ради юродивого, Ростовського чудотворця; преподобного Микиту, затворника Києво­Печерського, єп. Новгородського; мученика Максима; преподобного Серапіона Синдоніта; святителя Леонтія, патріарха Єрусалимського, та Ярославську (Печерську) ікону Божої Матері.

Іменинники 27 травня:
Максим, Микита, Сидір, Леонтій.

27 травня народились:

1929 – Роман Іваничук – український письменник. Герой України. Автор романів «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Мальви» та ін. Лауреат Шевченківської премії.

1978 – Костянтин Могилко – військовий льотчик, підполковник ЗСУ. Відмовившись від катапультації, загинув, щоб відвести свій літак-розвідник Ан-30Б за межі м. Слов’янськ. Герой України.

Події 27 травня:

1753 – завершено будівництво Андріївської церкви в Києві.

1821 – заснована Миколаївська астрономічна обсерваторія.

2000 – відновлено Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві.

Чи знаєте ви, що:

Про грошові забобони

Вважається, що в день зарплати не можна витрачати жодної гривні. Уся сума повинна переночувати вдома.

В Україні гарною прикметою вважалося тримати гроші у руці, коли вперше чуєш голос зозулі. При цьому варто було сказати: «Зозуля кує, в мене гроші є. Нехай так ведуться, щоб не знав, звідки й беруться». Вважалося, що це притягує нові гроші.

У росіян щасливою монетою вважався нерозмінний п’ятак, а в американців – перший зароблений долар. Німці і сьогодні вважають гарною прикметою тримати в кишені або в гаманці зігнуту або продірявлену монету.

У китайців грошовий амулет – три юані, з’єднані через дірочки червоною шовковою стрічечкою. Талісман і гроші варто час від часу ласкаво погладжувати і берегти.

А у Японії вірять, що знайдені гроші – річ небезпечна. Ніхто ніколи не підніме втрачений гаманець (хіба для того, щоб віднести в поліцейський відділок). Японці вважають, що за такий неочікуваний дарунок доля незабаром запитає дуже суворо, забравши щось набагато цінніше.

«Рідна країна»

Джерело: ridna.ua