Представниця Міжурядової групи з питань кліматичних змін розповідає про вплив надвеликого споживання на зміни клімату.
За останні сто років клімат Землі почав змінюватися значно швидше, ніж за всю історію існування планети. Зсуви пір року, чисельні торнадо та повені є результатом радикальних кліматичних змін. Ці швидкі зміни відбуваються через завелику кількість вуглецю, який люди викидають в атмосферу.
Вчені прогнозували, але не очікували, що зовсім не будуть почуті, коли почали бити тривогу вперше. Ані обсяги виробництв легкої промисловості, ані темпи розведення корів чи використання пального не зменшилися, вони лише зростають. Окрім того, досі немає даних із впливу таких критичних кліматичних змін на здоров’я людини. Вчені пропонують вирішення за допомогою трьох «R» (reduce — reuse — recycle), тобто зменшити споживання, використовувати речі багато разів, переробляти матеріали.
А втім, в України, зокрема через економічну кризу, є всі шанси зайняти перші місця з зеленої енергетики. Україна є одним з активних учасників Паризької угоди. Представники держави входять в склад Міжурядової групи IPCC і наразі розробляють світовий звіт зі змін клімату.