Якщо аліменти не сплачуються більше року, то їх сума збільшується на 20%.
Нещодавно ухвалений парламентом закон у рамках проекту «Чужих дітей не буває» дасть змогу підвищити мінімальний розмір аліментів до 100% прожиткового мінімуму.
Днями Рада ухвалила ще один пакет законопроектів «Чужих дітей не буває», які гарантують ще більше прав для дитини. Серед них – посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити аліменти.
Закон передбачає збільшення мінімальної суми аліментів, яка для людини з достатнім заробітком, наприклад, зросла до 100% прожиткового мінімуму (1559/1944грн. залежно від віку дитини).
Крім того, якщо аліменти не сплачуються більше року, то їх сума збільшується на 20%.
Відтепер українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, муситимуть подавати довідку про те, що не мають боргів зі сплати аліментів більше шести місяців, а от чиновники, які мають більш ніж річну заборгованість зі сплати аліментів, будуть звільнені з посади.
Кримінальна відповідальність за несплату аліментів
Закон запроваджує кримінальну відповідальність – зокрема, якщо боржник злісно ухиляється від суспільно-корисних робіт через несплату аліментів, він може сісти за грати на строк до двох років.
Ще однією новацією закону, є зміни до положення про дозвіл на виїзд дитини за кордон.Той із батьків, з ким залишилась дитина, зможе без дозволу іншого вивезти її за кордон на навчання, лікування та відпочинок тощо на термін до місяця за умови надання побачень з дитиною іншому з батьків. При цьому батькові, з яким дитина не живе, для поїздки за кордон знадобиться нотаріально завірена згода другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини без згоди
В окремих випадках, для виїзду за кордон дозвіл кожного з батьків буде не потрібен.
Водночас, якщо батько, із яким не живе дитина, не сплачує аліменти більше чотирьох місяців (трьох місяців – якщо дитина хворіє), його дозвіл на виїзд дитини не потрібен навіть для подорожі терміном більше місяця.