На кожному символі інсталяції біля флагштоку, розміщено QR-код, за допомогою якого можна перейти до сторінки, що розповідає про цей символ. Розповідь ведеться двома мовами – українською та англійською.
Відомо, що на базі музею працює майстерня гарячої художньої емалі. Саме у цій стародавній і по-справжньому сакральній техніці виконані 12 символів. Вони не претендують на повноту та винятковість, але проводять своєрідний діалог між минулим і сучасним»,
Про це кореспонденту Укрінформу розповів провідний науковий співробітник Музею українського живопису Володимир Маліков.
Зокрема, за його словами, в емалі відтворено Герб України, історичну постать Володимира Великого, взято за образ вишиванку, писанку, козацьку чайку. Серед архітектурних споруд виокремлено Свято-Троїцький собор у Новомосковську, який звертається до козацької доби і представляє кращі зразки українського бароко. Серед останніх символів є дитячий малюнок «АТО, сьогодення».
«Такою паралеллю ми показали, що не лише є символи із тисячолітньої історією, не лише символи культури, що прийшла до нас із часів язичництва, але зуміла адаптуватися і прижитися до часів християнства, – а й дитячий малюнок, який став сучасним символом. І він дійсно стане показником того, що історія твориться саме сьогодні, і не лише руками дорослих, а й дитячою фантазією», – зазначив Маліков.
Інсталяції інтерактивні, біля кожної емалі розміщено QR-код, за допомогою якого можна перейти до сторінки, що розповідає про цей символ. Розповідь ведеться двома мовами – українською та англійською.
Вподобайте Рідна Дніпропетровщина у Facebook щоб знати більше!
facebook.com/RidneDnipro