Перейменування Дніпропетровська доручать городянам і депутатам Верховної Ради. Міська влада вирішила провести референдум на якому дніпропетровці визначаться в якому місті вони хочуть жити.
Мыська влада вирішила зняти з себе відповідальність і не перейменовувати Дніпропетровськ. Його долю вони вирішили довірити городянам і депутатам Верховної Ради. Чиновники запропонували перейменувати місто через процедуру міського референдуму. Референдум планують організувати якраз до місцевих виборів.
«У нас є варіант. Підняти закон про місцевий референдум, внести в нього зміни. І після цього провести місцевий референдум, на якому кожен житель зможе висловити свою думку з приводу перейменування міста. Але це тривалий процес. На наступну сесію, яка запланована на 22 липня, ми не встигаємо підготувати проект рішення. Його просто немає. Відповідно, якщо він буде проголосований на сесії, то вже в серпні. І тільки після цього буде йти підготовка до місцевого референдуму. Відповідно, найпростіше було б підготувати референдум на місцеві вибори, які заплановані на 25 жовтня. Але це поки в процесі обговорення », – розповів в.о. керуючого справами виконкому міської ради, співголова робочої групи комісії міської ради з найменування і перейменування вулиць Вадим Шабанов.
На даному етапі обговорень для назви міста є безліч варіантів: Дніпрослав, Дніпро, Січеслав, Дніпропетровськ, Дніпровск, Дніпрополь, Кодак, Новий Кодак, Святослав.
Після того як городяни визначаться з назвою міста, результати референдуму передадуть до Верховної Ради України і там народні обранці вже будуть вирішувати долю Дніпропетровска. Шабанов дуже сподівається на представників Дніпропетровщини, адже наш край у Верховній Раді представляє більше 20 нардепів.
«У нас з вами 17 народних депутатів від області, 5 від Дніпропетрвоська, ще один пройшов за списком, тобто, за великим рахунком, лобі є. Якщо ми скажемо, що тільки таку назву і іншого немає, то треба лобіювати через Верховну Раду », – вважає Шабанов.
Що стосується перейменування вулиць і проспектів, то тут міська влада зможе впоратися самостійно. Комісія з перейменування вирішила після кожного засідання «видавати» проект рішення про перейменування кількох вулиць. Сьогодні це будуть «історичні» назви. Після цього запропонований варіант перейменування повинен пройти громадські слухання на конкретній вулиці, яку повинні перейменовувати (на це відводиться два місяці). Городянам обіцяють запропонувати відразу кілька варіантів назв вулиці з яких саме вони будуть вибирати. І лише після цього на сесії міськради депутати прийматимуть остаточне рішення про перейменування районів, парків, вулиць, площ і провулків.