Про це розповіли професори, вчені Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Ільченко та Ігор Комаров.
За словами Володимира Ільченка, фотокеровані антибіотики — це відкриття, яке було зроблене в Інституті високих технологій при університеті Шевченка. Хоча сама ідея не нова.
В свою чергу, Комаров пояснює, що необхідно уявити, якщо активністю лікарського засобу можна керувати дією світла. «Світло можна спрямувати дуже точно і чітко в певний час, а селективності в часі і просторі для лікарських сучасних засобів не вистачає.
«Уявіть собі, що лікарський засіб вводимо в нейтральному стані, а активуємо тільки там, де треба. Лікарський засіб потім можна вимкнути», – каже він і додає, що такими ліками можна лікувати вірусні інфекції, бактеріальні або пухлини.
«Наприклад, коли запалення дихальних шляхів, імунна система активує клітини в тому місці, де потрібно. Але для імунної системи характерна селективність. Насправді це розвинута галузь медицини, яка називається фотодинамічна галузь медицини», – каже він.